Motorola DP1400 El Telsizi İncelemesi

24.02.2021
627
Motorola DP1400 El Telsizi İncelemesi

Motorola DP1400 el telsizi modeli, Motorola markası tarafından üretilen en baz el telsizi modelidir. Çok fazla özelliği bulunmayan Motorola DP1400 model el telsizi özellikle sağlamlığı ve kapsamasının diğer markalarda ki muadillerine göre daha üstün olması ile ön plana çıkmaktadır.

Standart olarak Anten, Batarya, Bel Klipsi ve Şarj Cihazı ile satılan Motorola DP1400 model el telsizi hem analog olarak hem de analog/dijital olarak satılmaktadır.

Motorola DP1400 model el telsizi, Motorola CP040 ve CP140 modellerinin devam serisi niteliğinde olup batarya, anten, bel klipsi ve şarj cihazı Motorola CP040 ve Motorola CP140 modelleri ile aynıdır. Böylelikle hali hazırda CP040 el telsizi veya Cp140 el telsizi kullanan telsiz kullanıcıları ilave ihtiyaçları için rahatlıkla Motorola DP1400 model el telsizini tercih edebilir.

Sağlam yapısı ile ön plana çıkan DP1400 el telsizi özellikle güvenlik, inşaat sektör kullanıcıları için uzun vadeli kullanım imkanı ve performans sağlayarak satış sonrası maliyetlerin minimuma indirilmesi ile ilgili ideal tercihlerden biridir.

Standart Özellikler
Kanal Tarama : Telsiz üzerinde yüklü bulunan birden fazla kanaldan gelebilecek çağrıları kanal değiştirmeye gerek olmadan dinleme imkanı sağlamaktadır.
Programlanabilir Opsiyon Düğmeleri :
Telsizde bulunan bazı özellikler bu opsiyon düğmesine atanarak kullanım sağlanabilir. Örneğin, kanal tarama – güç seviyesi – vox açma kapama gibi.
Meşgul Kanal Kilidi :
Özellikle fazla telsizin olduğu kullanıcı gruplarında bir çağrı başladığında başka bir kişinin de çağrı yapmaya çalışması ile hatta bozulma, kesilme veya benzeri sorunların olması kuvvetle muhtemeldir. Meşgul kanal kilidi özelliği ile kullanılan kanalda çağrı varken ikinci bir telsizin çağrı başlatması engellenir ve böylelikle hatta yaşanabilecek sorunların önüne geçilmiş olur.
VOX (Eller Serbest Kullanım) :
Bu özellikle telsiz kullanıcısının her iki elini de kullanmak zorunda olduğu ve telsiz çağrılarında ellerini kullanamayacağı durumlarda telsizin kişinin sesi ile otomatik olarak çağrı yapmasına izin verilebilmektedir. Bu özelliğin kullanılabilmesi için yine aynı özelliğe sahip bir kulaklık kullanılması gerekmektedir.
Yüksek Ses Gücü :
Motorola DP1400 model el telsizinin güçlü hoparlörü ve özel mikrofonu sayesinde kullanıcının tüm çağrıları net bir şekilde alması ve konuşmalarının karşı tarafa anlaşılır bir şekilde gitmesi sağlanmaktadır.

Motorola DP1400 el telsizi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve fiyat teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz…